Start Polecane New Forest: obawy o środowisko po napływie odwiedzających

New Forest: obawy o środowisko po napływie odwiedzających

766
0

Według obrońców przyrody, napływ turystów do New Forest po złagodzeniu ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, doprowadził do „chaosu”.

Stowarzyszenie New Forest Association (NFA) wzywa do lepszej ochrony „wyjątkowego charakteru” parku narodowego w Hampshire. Stwierdzono, że wielu odwiedzających niszczy kruche siedliska i ryzykuje pożary.

Obecne zasady walki z pandemią pozwalają na wyjazdy na dowolną odległość do miejsc takich jak parki i plaże. Parkingi w New Forest zostały ponownie otwarte, kiedy zniesiono ograniczenia, a ciepła pogoda doprowadziła do napływu odwiedzających.

NFA oświadczyło, że wiele osób „ignoruje środki mające na celu ochronę delikatnych siedlisk New Forest w krytycznym momencie dla przyrody, z gniazdowaniem ptaków i zwierząt rodzących”.

Przewodniczący NFA John Ward powiedział: „Jeśli ludzie nie przestaną traktować New Forest jak każdego parku miejskiego, stracimy szczególne cechy, które sprawiają, że ten wspaniały krajobraz zyskuje uznanie na arenie międzynarodowej ze względu na jego znaczenie dla dzikiej przyrody.”

PoprzedniPlany rozbudowy lotniska w Southampton zostaną poddane ponownym konsultacjom
NastępnyPolak z Salisbury zabił żonę i 18-letnią córkę