Start Polecane Nestle tnie etaty w UK i przenosi produkcję do Polski

Nestle tnie etaty w UK i przenosi produkcję do Polski

884
0

Szwajcarska firma cukiernicza Nestle planuje zlikwidować prawie 300 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii i przenieść część swojej produkcji do Polski.

Redukcja etatów ma nastąpić w oddziałach w Yorku, Fawdon, Halifax i Girvan. W sumie pracę na terenie Zjednoczonego Królestwa ma stracić 298 osób. Nestle zapowiedziało także przeniesienie produkcji czekoladowego herbatnika Blue Riband do Polski. Związki zawodowe w Wielkiej Brytanii (GMB) krytykują decyzję szwajcarskiej firmy mówiąc, że „eksportowana powinna być czekolada, a nie etaty”– informuje Evening Standard.

– Przeniesienie produkcji słynnej brytyjskiej marki, takiej jak Blue Riband do Polski jest całkowicie niedopuszczalne. Decyzja Nestle spowoduje zamęt w życiu pracowników i ich rodzin. Te fabryki powinny eksportować czekoladę, a nie stanowiska pracy. Rząd musi zrobić krok na przód zanim będzie za późno i uspokoić miliony pracowników na terenie całego kraju. To jest tylko wierzchołek góry lodowej Brexitu – powiedział Tim Roache, sekretarz generalny GMB.

Nestle wyraziło nadzieję, że redukcję etatów, która nastąpi stopniowo, uda się osiągnąć poprzez dobrowolne zwolnienia.

– Zmiany wprowadzone przez Nestle UK mają sprawić, że firma będzie wydajna i konkurencyjna w szybko zmieniającym się otoczeniu zewnętrznym. Nestle rozumie, że jest to niepewny czas dla pracowników, dlatego obiecuje zapewnić im pełne wsparcie w tym ciężkim okresie – brzmi oświadczenie wydane przez Nestle.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPsy tropiciele na ulicach Southampton
NastępnyBrytyjska policja ostrzega przed niebezpieczną grą