Start Polecane Nękała pogotowie telefonami. Zadzwoniła tam aż 1800 razy

Nękała pogotowie telefonami. Zadzwoniła tam aż 1800 razy

750
0

31-letnia Stacey White z Nottinghamshire jest prawdziwą rekordzistką, jeśli chodzi o liczbę telefonów wykonanych pod numer alarmowy 999 – kobieta wzywała pogotowie ponad 1800 razy.

Kobieta zaczęła nękać swoimi telefonami ratowników medycznych w 2011 roku. W sumie w ciągu szczęściu lat White wykręciła numer ratunkowy aż 1868 razy. Powody, dla których dzwoniła na pogotowie były bardzo błahe, np. bolący nadgarstek. Kiedy ratownicy odmawiali wysłania karetki, kobieta obrzucała ich wyzwiskami. Często też kobieta dzwoniła tylko po to, aby wyzwać personel medyczny, że nie odpowiednio wypełnia swoje obowiązki – informuje Derby Telegraph.

Już w 2014 roku 31-latka została oskarżona o niewłaściwie korzystanie z linii ratunkowej i fizyczne ataki na personel medyczny. Wówczas usłyszała wyrok 20 tygodni więzienia w zawieszeniu. Jednak to nie odstraszyło jej od dalszego nękania pracowników – pomiędzy marcem 2016 a kwietniem 2017 roku, Stacey White próbowała wezwać pomoc aż 498 razy, co kosztowało NHS ponad 30 tys. funtów.

Sprawa kobiety ponownie trafiła do sądu, który za uporczywe wykorzystywanie numeru alarmowego do niepokojenia pracowników pogotowia, wymierzył jej karę 26 tygodni więzienia.