Start Polecane Negocjacje ws. Brexitu zgodnie z planem

Negocjacje ws. Brexitu zgodnie z planem

1041
0

Negocjacje w sprawie Brexitu rozpoczną się zgodnie z planowanym wcześniej terminem, czyli 19 czerwca. Informacje zostały potwierdzono zarówno ze strony polityków brytyjskich, jak i unijnych.

Termin negocjacji został ustalony już kilka miesięcy temu, jednak ze względu na dość zaskakujący wynik wyborów parlamentarnych, w których żadna z partii nie zdobyła bezwzględnej większości, obawiano się, ze data negocjacji może zostać przesunięta. 15 czerwca brytyjskie ministerstw ds. Brexitu oraz Komisja Europejska wydały oświadczenie, w którym informują, że zaplanowany termin nie ulegnie zmianie.

– David Davis, minister ds. wyjścia z Unii Europejskiej, oraz Michel Barnier, główny negocjator z ramienia Komisji Europejskiej, ustalili dziś, że wynikające z art. 50 (traktatu UE) negocjacje rozpoczną się 19 czerwca – brzmi oświadczenie.

Znany jest też termin mowy tronowej Elżbiety II. Królowa wygłosi przemówienie w Izbie Gmin 21 czerwca. Istniały obawy, że mowa zostanie przełożona do czasu, aż konserwatyści dojdą do porozumienia z Demokratyczną Partia Unionistyczną (DUP). O terminie poinformowała Andrea Leadsom, przewodnicząca Izby Gmin.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPo pożarze wieżowca w Londynie mieszkańcy Southampton Towers boją się o własne bezpieczeństwo
NastępnyUK: Włamywacze zażądali od Brytyjczyków polskich paszportów