Start Wiadomości Negatywny wpływ benefitów?

Negatywny wpływ benefitów?

1002
0

Najnowsze badania przeprowadzone przez Kings College w Londynie ujawniają, że coraz więcej dzieci rodzi się w bezrobotnych rodzinach.

Dr Adam Perkins twierdzi, że dofinansowanie z państwa może zmieniać osobowość Brytyjczyków. Według niego przez otrzymywanie benefitów, są oni mniej zmotywowani do poszukiwania pracy.

Najnowsza książka Perkinsa ostrzega, że jednym z niezamierzonych konsekwencji otrzymywania zapomogi z państwa jest wzrastająca liczba dzieci rodzących się bezrobotnym rodzicom, co naraża je na nieprawidłowy rozwój. Według badacza występuje większe prawdopodobieństwo tego, że takie dzieci staną się „agresywnymi, antyspołecznymi łamaczami zasad”.

Z poprzednich danych wynikało, że skłonność do bezrobotności jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Zostało to jednak obalone przez fundację Josepha Rowentree, który nie był w stanie znaleźć na to żadnego dowodu.

– Musimy przeprowadzić dalsze badania, które pomogą nam jednoznacznie stwierdzić, czy otrzymywanie benefitów prowadzi do dysfunkcji osobowości oraz zmniejszania motywacji do pracy – oznajmił dr Adam Perkins w rozmowie z dziennikarzami brytyjskiego „The Independent”.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniChwile grozy w centrum Southampton, po tym jak znaleziono podejrzany pakunek
NastępnyKolejny sztorm nadciąga nad Wielką Brytanię