Start Polecane Nawet 5 lat więzienia dla właściciela psa, który ugryzie pracownika poczty

Nawet 5 lat więzienia dla właściciela psa, który ugryzie pracownika poczty

421
0

Royal Mail ostrzegła właścicieli psów, aby po orzeczeniu Sądu Najwyższego na korzyść firmy pocztowej ustawili swoje skrzynki pocztowe poza zasięgiem swoich zwierząt.

Zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego właściciele psów mogą spędzić do pięciu lat w więzieniu na mocy ustawy o niebezpiecznych psach, jeśli nie podejmą środków zapobiegawczych, aby powstrzymać swoje psy przed atakowaniem pracowników poczty.

W 2014 roku Royal Mail z powodzeniem lobbowała za zmianami w ustawie o niebezpiecznych psach, aby chronić swoich pracowników przed atakami w ogrodach klientów, jednak zmiana nie objęła korzystania z otworów na listy.

Royal Mail wniosła sprawę do Sądu Najwyższego, gdy jeden z pracowników poczty stracił koniuszek palca po tym, jak pies go ugryzł, gdy ten dostarczał pocztę przez otwór na listy. Pies był wtedy sam na terenie posesji, a jego właściciele twierdzili, że wcześniej nikogo nie skrzywdził.

Sąd orzekł również, że jego decyzja dotyczy nie tylko pracowników pocztowych, ale także wszystkich innych osób legalnie odwiedzających lokal, takich jak kurierzy lub osoby rozprowadzające ulotki.

Jednym ze sposobów, w jaki właściciele psów mogą chronić się przed potencjalną karą i chronić pracowników poczty przed obrażeniami, jest zainstalowanie skrzynki na listy. Inną opcją jest użycie przenośnej bramki dla psa do ochrony drzwi wejściowych od wewnątrz, gdy nie ma właściciela na terenie posesji.

PoprzedniPlany rozbudowy Marchwood Port mogą stworzyć nawet 1100 nowych miejsc pracy
NastępnyKobieta uderzona pięścią w twarz przez nieznajomego w Southampton