Start Polecane Nawet 3 miliony Brytyjczyków zalegających z rachunkami miało problemy ze zdrowiem psychicznym

Nawet 3 miliony Brytyjczyków zalegających z rachunkami miało problemy ze zdrowiem psychicznym

410

Według badań około 3 miliony osób w Wielkiej Brytanii, które zalegają z co najmniej jednym rachunkiem, doświadczyło problemu ze zdrowiem psychicznym w ciągu ostatnich dwóch lat.

Sondaż YouGov dla organizacji charytatywnej Money and Mental Health Policy Institute wykazał, że 12% zbadanych osób zalegało z co najmniej jedną płatnością, taką jak energia, czynsz lub karty kredytowe, z czego połowa miała problemy ze zdrowiem psychicznym. Odpowiada to 3 milionom osób, które zalegają z płatnościami i które doświadczyły problemu ze zdrowiem psychicznym w ciągu ostatnich dwóch lat.

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie, którzy mieli problemy ze zdrowiem psychicznym w ciągu ostatnich dwóch lat, są trzy razy bardziej narażeni na zaleganie z co najmniej jednym znaczącym rachunkiem, a 60% twierdzi, że nie jest w stanie sobie z tym poradzić z powodu rosnących kosztów. Jednak tylko 9% tych osób otrzymało porady dotyczące finansów lub zadłużenia od początku kryzysu związanego z kosztami utrzymania.

Organizacja charytatywna oblicza, że ​​​​rząd mógłby zaoszczędzić ponad 140 milionów funtów rocznie i podwoić wskaźniki powrotu do zdrowia dla osób z depresją i długami, łącząc wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego i pieniędzy. Organizacja wzywa rząd i NHS England do udzielania praktycznych porad finansowych wraz z terapiami.