Start Polecane Nawet 2 miliony osób może zostać bez pracy w UK

Nawet 2 miliony osób może zostać bez pracy w UK

1662
0

Wybuch koronawirusa w Wielkiej Brytanii może spowodować spadek PKB o 35% i pozostawić 2 miliony osób bez pracy.

Jak wynika z nowego raportu, brytyjska gospodarka może znaleźć się na krawędzi, potencjalnie odczuwając 35-procentowy spadek PKB, ale powinna się podnieść do końca roku.

Urząd ds. odpowiedzialności budżetowej spodziewa się, że gospodarka zanotuje spadek  o 35 procent, a bezrobocie wzrośnie do 3,4 miliona do końca czerwca, jeśli blokada koronawirusa potrwa trzy miesiące.

Jednak po zniesieniu ograniczeń niezależny brytyjski organ podatkowy i kontrolny wydatków stwierdził, że nie oczekuje trwałych szkód.

Grupa przewiduje, że gospodarka szybko się poprawi, a produkt krajowy brutto (PKB) w Wielkiej Brytanii podskoczy o 25 procent w ciągu trzech miesięcy do września, a kolejne 20 procent w ostatnich trzech miesiącach 2020 roku.

OBR spodziewa się również gwałtownego wzrostu liczby 2,1 miliona bezrobotnych, co stanowi jedną na 10 osób w wieku produkcyjnym, co zwiększy liczbę 1,3 miliona osób już niepracujących.

Podobnie jak w przypadku PKB, wzrost bezrobocia prawdopodobnie będzie bardzo szybki, o czym świadczy już gwałtowny wzrost liczby nowych wniosków o kredyt uniwersalny.

Liczba bezrobotnych może się ponownie zmienić ze względu na niepewność co do tego, czy rządowe programy na pokrycie wynagrodzeń zostaną przedłużone.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniCo piąta śmierć w Wielkiej Brytanii spowodowana przez koronawirus
Następny106-letnia Brytyjka pokonała koronawirusa