Start Wiadomości Nawet 12 tys. kobiet w UK żyje z niezdiagnozowanym rakiem piersi

Nawet 12 tys. kobiet w UK żyje z niezdiagnozowanym rakiem piersi

281
0

Organizacja charytatywna Breast Cancer Now przedstawiła niepokojące dane, że prawie 12 tys. kobiet w Wielkiej Brytanii może żyć z niezdiagnozowanym rakiem piersi.

Działacze z grupy Breast Cancer Now podkreślili, że od czasu wznowienia powszechnych badań przesiewowych po zniesieniu lockdownu, liczba kobiet, które je wykonują, spadła o 50 proc. – do najniższego poziomu od lat. Zwrócono uwagę, że pandemia przyczyniła się do rekordowego spadku liczby wykonywanych badań przesiewowych w kierunku diagnozy nowotworów.

Aktywiści podkreślili, że odnalezienie kobiet, które mogą obecnie żyć z niediagnozowanym rakiem piersi, powinno być dla rządu „absolutnym priorytetem.” „Te kobiety nie mają czasu”- ostrzegają.

Breast Cancer Now oceniło, że NHS mógłby rozwiązać ten problem i wrócić do stanu sprzed pandemii, gdyby między majem br. a marcem przyszłego roku odnalazł min. 10 tys. kobiet z rakiem i rozpoczął ich leczenie. Wskazano jednak, że przeciążona służba zdrowia i braki kadrowe mogą uniemożliwić sprawne przywrócenie leczenia.

Poprzedni73-pokojowy hotel przejmie dawną siedzibę Ordnance Survey w Southampton
NastępnyGospodarstwa domowe mogą teraz odwiedzać centra recyklingu częściej niż raz w tygodniu