Start Polecane Nawet 10 tys. funtów grzywny dla kierowców, którzy nie sprawdzą swoich opon...

Nawet 10 tys. funtów grzywny dla kierowców, którzy nie sprawdzą swoich opon tej zimy

584
0

Maksymalna kara za jazdę na łysych oponach może wynieść aż 2500 funtów za oponę i prowadzić do 12 punktów karnych na prawie jazdy, co w rezultacie może oznaczać utratę prawa jazdy.

Neil Worth, dyrektor generalny organizacji bezpieczeństwa drogowego GEM Motoring Assist, powiedział: „Polegamy na naszych oponach, które mają zapewnić nam bezpieczeństwo podczas podróży. W końcu stanowią one jedyny kontakt między samochodem, którym jeździmy, a nawierzchnią drogi.”

„W ekstremalnej sytuacji prawidłowo napompowane opony z dobrym poziomem bieżnika pozwolą wszystkim innym systemom bezpieczeństwa w samochodzie działać najskuteczniej.”

„Nieodpowiedni bieżnik lub nieprawidłowe ciśnienie oznaczają jedno: systemy bezpieczeństwa w Twoim pojeździe nie będą działać tak wydajnie. Dlatego tak ważne są regularne kontrole ciśnienia w oponach i głębokości bieżnika”.

Jeśli nie masz pewności, czy Twoje opony są bezpieczne, możesz przeprowadzić prosty test, umieszczając 20 pensów wewnątrz bieżnika opony w różnych miejscach na całej szerokości opony.

PoprzedniNowa szkoła średnia o wartości 21 milionów funtów została otwarta w Hedge End
NastępnyDekoracje z dyni na Halloween mogą kosztować cię nawet 5000 funtów kary