Start Coronavirus Naukowcy z Uniwersytetu Southampton zaprojektowali respirator dla personelu NHS

Naukowcy z Uniwersytetu Southampton zaprojektowali respirator dla personelu NHS

683
0

Naukowcy z University of Southampton opracowali prototypowy respirator, który pomaga zapewnić bezpieczeństwo pracownikom NHS pierwszej linii podczas pandemii koronawirusa.

Respirator osobisty o nazwie PeRSo został opracowany przez naukowców Paula Elkingtona i Hywela Morgana, aby rozwiązać ograniczenia istniejącego sprzętu ochronnego noszonego przez lekarzy, pielęgniarki i innych pracowników medycznych na oddziałach.

Prototyp wykonany jest z kaptura z tkaniny, który zakrywa głowę noszącego, oraz plastikowego daszka chroniącego twarz.

Małe przenośne urządzenie dostarcza czyste powietrze przez filtr o wysokiej wydajności cząstek stałych (HEPA) do użytkownika z zasilanego z baterii zespołu wentylatora zamontowanego na pasku.

Paul Elkington, profesor medycyny oddechowej na University of Southampton, powiedział: „Musimy zminimalizować ryzyko infekcji dla personelu medycznego i powstrzymać ich zachorowanie u szczytu pandemii, aby mogli oni opiekować się innymi. Zespół inżynierów szybko opracował coś prostego, ale skutecznego.”  „Filtrowane powietrze HEPA usuwa 99,95 procent cząstek stałych, a maska ​​na twarz chroni przed rozpryskami, dlatego uważamy, że zmniejszy to ryzyko infekcji”.

Obecnie trwają testy w rzeczywistych oddziałach NHS, a uniwersytet jest w codziennym kontakcie z producentami, aby upewnić się, że po przetestowaniu można rozpocząć produkcję dużej liczby produktów.

PoprzedniPościg za mężczyzną z udziałem „nawet dziesięciu samochodów policyjnych” w Southampton.
NastępnyLiczba przypadków koronawirusa wzrasta – 876 w Hampshire i 147 w Southampton