Start Coronavirus Naukowcy z Southampton na czele bitwy przeciwko pandemii COVID-19

Naukowcy z Southampton na czele bitwy przeciwko pandemii COVID-19

2726
0

Lek, który mógłby zapobiec pogorszeniu się COVID-19 u osób najbardziej zagrożonych, jest badany przez naukowców z Southampton.

W wyniku rozprzestrzeniania się koronawirusa w Wielkiej Brytanii doszło do 32 nowych zgonów, zwiększając liczbę ofiar śmiertelnych w kraju do 104. Wojnę śmiertelnemu wirusowi postanowili wypowiedzieć badacze z Southampton. W badaniach prowadzonych przez Toma Wilkinsona, profesora medycyny oddechowej na University of Southampton i konsultanta medycyny oddechowej w University Hospital Southampton, weźmie udział 100 pacjentów z Southampton i dziesięć innych szpitali NHS.

Pacjenci biorący udział w badaniach, otrzymają najlepszą na ten moment opiekę, podczas gdy przez dwa tygodnie będzie im podawany SNG001, specjalny preparat naturalnie występującego przeciwwirusowego białka interferonu beta 1a, zwanego IFN-B.

SNG001 został opracowany przez Synairgen – firmę opracowującą leki założoną przez profesorów Uniwersytetu Southampton, Stephena Holgate, Donnę Davies i Ratko Djukanovica – w celu zapobiegania ciężkim chorobom dolnych dróg oddechowych spowodowanym przez infekcje przeziębieniem i grypą, gdy rozprzestrzeniają się do płuc.

Druga faza badań klinicznych u pacjentów z astmą wcześniej wykazała, że ​​SNG001 jest dobrze tolerowany, wzmacnia obronę przeciwwirusową płuc i poprawia czynność płuc podczas infekcji przeziębienia lub grypy.

Badacze z Southampton wykazali, że kluczowe grupy wysokiego ryzyka dla COVID-19, w tym osoby starsze i osoby z niektórymi chorobami przewlekłymi, mają niższy poziom IFN-B, naturalnego leku przeciwwirusowego wytwarzanego w płucach podczas wirusowych infekcji płuc. SNG001 dostarcza dodatkowy IFN-B bezpośrednio do płuc, przeciwdziałając strategiom wirusowym w celu uniknięcia obrony immunologicznej poprzez hamowanie naturalnej produkcji IFN-B.

Profesor Wilkinson powiedział: „COVID-19 stanowi poważne wyzwanie dla wrażliwych pacjentów, służby zdrowia i społeczeństwa, podczas gdy szczepionka będzie kluczem, którego opracowanie może trochę potrwać”. „W tej chwili potrzebujemy skutecznych metod leczenia na pierwszej linii, aby zapewnić lekarzom narzędzia do leczenia osób najbardziej narażonych i pomóc pacjentom w szybkim powrocie do zdrowia w miarę narastania presji na systemy opieki zdrowotnej”.

PoprzedniChińscy studenci zaatakowani w Southampton
NastępnyWszystkie puby, kawiarnie, kluby nocne i bary zamknięte z powodu koronawirusa