Start Polecane Naukowcy z Southampton dokonali wielkiego przełomu w walce z rakiem

Naukowcy z Southampton dokonali wielkiego przełomu w walce z rakiem

755
0

Naukowcy z Southampton dokonali znaczącego przełomu, który może pomóc pacjentom z międzybłoniakiem.

Międzybłoniak to agresywna postać raka, która jest związana z wdychaniem włókien azbestu. Obecnie siedem procent ludzi przeżywa chorobę przez pięć lat lub dłużej.

Nowe badania wykazały, że osoby cierpiące na tę chorobę mogą spędzić więcej czasu ze swoimi bliskimi, gdy zastosują lek immunoterapeutyczny stosowany obecnie w leczeniu kilku innych rodzajów raka.

Badanie CONFIRM (Checkpoint Blockade for Inhibition of Relapsed Mesothelioma) było prowadzone przez naukowców z jednostki badań klinicznych w Southampton, finansowanej przez Cancer Research UK, wraz z ich kolegami z Leicester. Finansowane przez Stand Up To Cancer badanie kliniczne wykazało, że immunoterapia zwana niwolumabem zwiększa przeżycie i sprawia, że ​​choroba jest bardziej stabilna u pacjentów, u których doszło do nawrotu choroby po standardowym leczeniu.

W randomizowanym badaniu wzięło udział łącznie 332 pacjentów, których guzy nadal rosły po otrzymaniu chemioterapii i którzy nie mogli poddać się operacji.

Jest to pierwsze badanie, które wykazało, że leczenie poprawiło przeżycie u pacjentów z międzybłoniakiem, który powrócił po chemioterapii.

Każdego roku w Hampshire rozpoznaje się u około 90 osób międzybłoniaka.

PoprzedniApteka przystosowała kościół do szczepienia 2000 osób tygodniowo przeciwko Covid
NastępnyLiczba zgłoszeń przemocy domowej od NSPCC wzrosła o 60% na południowym wschodzie