Start Coronavirus Naukowcy ostrzegają, że zmniejszanie blokady w UK jest zbyt szybkie

Naukowcy ostrzegają, że zmniejszanie blokady w UK jest zbyt szybkie

584
0

Doradcy naukowi rządu ostrzegali przed ryzykiem zniesienia blokady w Anglii. To ostatni weekend w Wielkiej Brytanii przed zmianą przepisów.

Profesor John Edmunds powiedział, że złagodzenie środków było decyzją polityczną. Sir Jeremy Farrar powiedział, że system badań i śledzenia NHS powinien być w pełni sprawny.

Więcej niż dwie osoby będą mogły spotkać się na zewnątrz od poniedziałku, a w Anglii szkoły zostaną ponownie otwarte dla niektórych uczniów. Policja wezwała ludzi, aby nie łamali zasad dystansu społecznego w ten weekend.

Naukowa Grupa Doradcza ds. Sytuacji Kryzysowych (Sage), która doradza rządowi, opublikowała szczegóły swoich poufnych spotkań. Obejmuje protokół 34 sesji Sage, trwających do 22 stycznia, oraz szereg raportów naukowych.

Prof Edmunds z London School of Tropical Hygiene and Medicine i członek Sage powiedział, że poziomy koronawirusa są nadal bardzo wysokie, a wielu naukowców wolałoby zmniejszyć liczbę przypadków przed złagodzeniem środków.

Sir Jeremy Farrar, dyrektor Wellcome Trust i członek Sage, powiedział na Twitterze, że Covid-19 rozprzestrzenia się zbyt szybko, aby znieść blokadę w Anglii, a testy i ślady NHS muszą być w pełni skuteczne, a wskaźniki zakażeń niższe.

Dokumenty profesora ostrzegały, że będzie mało czasu, aby nałożyć bardziej rygorystyczne środki blokowania, jeśli wskaźnik infekcji zacznie ponownie rosnąć. Dokumenty wykazały również, że tylko połowa ludzi izoluje się przez siedem dni, kiedy zachorują.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniOd jutra szkoły w Hampshire przywitają więcej uczniów
NastępnyOpublikowano plany Green Transport Recovery dla centrum Southampton