Start Coronavirus Naukowcy nie popierają szczepień Covid dla dzieci w wieku od 12 do...

Naukowcy nie popierają szczepień Covid dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat

389
0

Brytyjski organ doradczy ds. szczepionek odmówił udzielenia zielonego światła na szczepienie zdrowych dzieci w wieku 12-15 lat wyłącznie ze względów zdrowotnych.

JCVI stwierdził, że dzieci są w grupie tak niskiego ryzyka zagrożone wirusem, że szczepienie przyniosłoby jedynie marginalną korzyść. Czterech naczelnych lekarzy w Wielkiej Brytanii zostało poproszonych o ostateczną opinię i rozważenie szerszego wpływu szczepień dla szkół i społeczeństwa.

Sekretarz zdrowia Sajid Javid powiedział, że wkrótce zostanie podjęta decyzja w tej sprawie. Wspólny Komitet ds. Szczepień zalecił poszerzenie istniejącego programu szczepień o dodatkowe 200 000 nastolatków z określonymi schorzeniami podstawowymi.

Lekarze stwierdzili, że dzieci z przewlekłymi chorobami serca, płuc i wątroby były znacznie bardziej narażone na Covid niż zdrowe dzieci. Decyzja o niezalecaniu szczepionki wszystkim zdrowym dzieciom była oparta na obawach dotyczących niezwykle rzadkiego efektu ubocznego szczepionek Pfizer i Moderna, który powoduje zapalenie serca i może prowadzić do kołatania serca i bólu w klatce piersiowej.

PoprzedniDoświadczenie żeglarskie dla byłych pacjentów z rakiem w Southampton
NastępnySamolot rozbił się podczas pokazu Bournemouth Air Festival