Start Coronavirus Nauczyciele, kierowcy autobusów i wojsko mogą być następni w kolejce po szczepienie...

Nauczyciele, kierowcy autobusów i wojsko mogą być następni w kolejce po szczepienie Covid-19

784
0

Po zaszczepieniu grup najwyższego ryzyka, kolejni na liście do szczepienia przeciwko Covid-19 będą nauczyciele, kierowcy autobusów i wojsko.

Eksperci ds. szczepień doradzający rządowi opublikowali szczegółową listę osób, które powinny otrzymać szczepionkę Covid-19 jako priorytet. Wspólny Komitet ds. Szczepień powiedział, że mieszkańcy domów opieki należą do osób, które powinny otrzymać szczepionkę w pierwszej kolejności.

Opublikowane na początku roku tymczasowe wytyczne zostały teraz nieco zmienione, precyzując, kto powinien uczestniczyć w „pierwszej fazie” programu masowych szczepień, który obejmuje osoby starsze i osoby o najwyższym ryzyku zachorowania. Zasugerowano również, że po zakończeniu tej fazy szczepionkę można zaproponować osobom, które są bardziej narażone na zachorowanie na Covid-19 z powodu ich pracy.

W nowym dokumencie opublikowanym przez organ doradczy stwierdza się: „Szczepienie osób ze zwiększonym ryzykiem narażenia na Sars-CoV-2 z powodu wykonywanego zawodu również może być priorytetem w kolejnej fazie. Może to obejmować ratowników, wojsko, osoby zaangażowane w wymiar sprawiedliwości, nauczycieli, pracowników transportu i urzędników państwowych, którzy mają zasadnicze znaczenie dla reakcji na pandemię”.

PoprzedniSzczepionka Covid Pfizer zatwierdzona do użytku w Wielkiej Brytanii od przyszłego tygodnia
NastępnyStrażnicy Covid na ulicach Southampton i New Forest