Start Wiadomości Nauczanie domowe pod lupą

Nauczanie domowe pod lupą

785
0

Minister edukacji Wielkiej Brytanii zapowiedziała przegląd zasad edukacji domowej w obawie, że dzieci są radykalizowane przez swoich rodziców.

Jak podkreśla „Daily Mail”, nie są obecnie znane liczby dzieci pobierających nauczane domowe. Szacuje się, że może ich być od 20 tys. do 50 tys. W Wielkiej Brytanii rodzice nie muszą bowiem informować urzędów o tym, że zdecydowali się edukować dzieci poza szkołą.

– W tym kraju zawsze obowiązywała wolność do edukacji swoich pociech w domu. Wielu ludzi wykonuje to bardzo dobrze – powiedziało źródło parlamentu w rozmowie z „Independent”. – Musimy się jedna upewnić, że dzieci te są bezpieczne i odpowiednio szkolone.

Obawy te dotyczą przede wszystkim tzw. madrassahs, czyli islamskich szkół religijnych. Ministrowie obawiają się, że stosuje się tam niewłaściwe programy nauczania, które promują radykalizm.

– Istotne jest, by wszcząć śledztwo i upewnić się, że zarówno w szkołach jak i w domach, dzieci maja zapewniony najwyższy standard edukacji – powiedziała Lucy Powell, członkini partii Labour.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniFirma oferująca przewozy promowe na Isle of Wight ogłosiła bankructwo
NastępnyPrzeciętny Brytyjczyk wyda w tym roku 868 funtów na święta