Start Wiadomości Nasze rachunki za energię powinny być niższe. Trwa śledztwo w sprawie oszustwa...

Nasze rachunki za energię powinny być niższe. Trwa śledztwo w sprawie oszustwa dostawców energii

912
0

Organizacja konsumencka Which? obliczyła, że dostawcy energii należący do tzw. Wielkiej Szóstki (Big Six) oszukali przeciętną rodzinę na Wyspach w roku 2014 na 145 funtów.

British Gas, SSE, Npower, E.on, EDF oraz Scottish Power poinformowały o niewielkich obniżkach cen w ostatnich tygodniach, sięgających od 9 do 35 funtów rocznie.

W ubiegłym tygodniu Ofgem opublikował średni zysk głównych dostawców energii, który – jak się okazało – wzrósł w ubiegłym roku o 50%.

Ten szokujący wynik stał się powodem do wszczęcia śledztwa przez Competition and Markets Authority w sprawie tak niewielkiej obniżki cen dla klientów przy tak olbrzymim zarobku firm energetycznych.

Niestety Ofgem nie jest w stanie zmusić dostawców do tego, aby wprowadzili obniżki w trybie natychmiastowym. „Przeanalizowaliśmy koszty, jakie ponieśli dostawcy od 2013 roku i porównaliśmy je z wydatkiem ze strony klientów w tym samym okresie.

Okazało się, że wzrost zysków w firmach energetycznych nastąpił jeszcze przed 2013 rokiem, czego nie uwzględniono w rachunkach dla klientów” – poinformował rzecznik prasowy Ofgem.

W ten sposób klienci nadal ponosili wysokie koszty zużycia energii, a dostawcy zarabiali na tym horrendalne sumy. Z analiz wynika również, że ostatnia obniżka cen gazu o 1,3% – 1,5% powinna być znacznie większa i wynosić między 8,8% a 10,3%. Obniżki cen za energię elektryczną powinny również być większe nawet o 10%.

ŹRÓDŁOwww.polishexpress.co.uk
PoprzedniNajbardziej znienawidzona europejska nacja w UK? Polacy w pierwszej piątce
NastępnyCameron zachęci do małżeństwa?