Start Polecane Nastolatek skazany za dźgnięcie nożem przechodnia w „bezsensownym” ataku w Southampton

Nastolatek skazany za dźgnięcie nożem przechodnia w „bezsensownym” ataku w Southampton

575
0

Nastolatek został skazany na trzy i pół roku więzienia po tym, jak mężczyzna został dźgnięty nożem na jednej z ulic Southampton.

17-latek został skazany przez Sąd Koronny w Southampton po tym, jak przyznał się do winy za celowe spowodowanie poważnych obrażeń ciała. Inny 17-latek otrzymał w zeszłym roku wyrok w Southampton Youth Court po tym, jak przyznał się do napaści. Incydent miał miejsce około 16:30 5 marca 2021 r.

Rzecznik policji powiedział: „30-letni mężczyzna szedł z pracy do domu, kiedy minął dwóch chłopców na przystanku autobusowym przy Onslow Road.

„Chłopcy zaczęli go wyzywać, więc mężczyzna zatrzymał się i rzucił im wyzwanie, po czym w kierunku Kingsbury Road.” „Chłopcy poszli za nim na Kingsbury Road, gdzie miała miejsce kłótnia, podczas której mężczyzna otrzymał ranę kłutą w prawą stronę klatki piersiowej. Następnie obaj chłopcy odeszli.”

„Przypadkowi przechodnie udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy na ulicy, dopóki nie przybyli sanitariusze i zabrali go do szpitala ogólnego w Southampton”.

Ofiara przeżyła atak, ale w wyniku obrażeń pozostała z trwałymi bliznami.

Chris Brown z Jednostki Redukcji Przemocy w Southampton powiedział: „Ten incydent pokazuje głupotę jaką jest noszenia noży – drobny spór miał niezwykle groźny finał, ponieważ ktoś zdecydował się nosić nóż.”

„Doprowadziło to do tego, że mężczyzna cierpiał z powodu bólu, kontuzji i traumy, a sprawca został skazany na karę pozbawienia wolności. Obaj będą żyć ze skutkami tego incydentu przez wiele lat.”

„Musimy przestać nosić noże w tym mieście. Obejmuje to nie tylko pracę policji i Safety City Partnership, ale także nas wszystkich”.

PoprzedniSzczepionki Covid oferowane dzieciom narażonym na ryzyko w wieku od 5 do 11 lat
NastępnyTesco zachęca kupujących i personel do noszenia masek