Start Wiadomości Narodowe Muzeum Marynarki Wojennej „uratowane przed upadłością”

Narodowe Muzeum Marynarki Wojennej „uratowane przed upadłością”

334
0

Narodowe Muzeum Marynarki Wojennej (NMRN) zostało uchronione przed grożącą niewypłacalnością dzięki obietnicy nadzwyczajnego finansowania rządowego, powiedział jego dyrektor.

Muzeum poinformowało, że zamknięcie jego obiektów z powodu koronawirusa spowodowało niedobór 6,35 miliona funtów. To groziłoby upadłością, która mogła zostać ogłoszona w ciągu następnego miesiąca.

Rzecznik NMRN powiedział, że pieniądze pozwolą na ponowne otwarcie obiektów w Portsmouth, Gosport, Hartlepool i Yeovilton.

Dyrektor generalny, profesor Dominic Tweddle, powiedział, że utrata dochodów wystawiła muzeum na „bezprecedensowe ryzyko”. „Nie mogę wyrazić ulgi, którą wszyscy odczuliśmy, gdy powiedziano nam, że zostaną nam udostępnione dodatkowe fundusze”- dodaje.

NMRN poinformowało, że rząd zadeklarował, że przeznaczy 5,4 miliona funtów na pokrycie strat w tym roku finansowym. Działalność muzeum została określona, jako „nieproporcjonalnie zależna” od darczyńców i gości, od których otrzymuje 81% swojego dochodu.

Inne brytyjskie muzea narodowe, takie jak te dla armii i RAF, otrzymały większość funduszy od rządu, umożliwiając im ponowne otwarcie na początku lipca.

PoprzedniKoronawirus: obowiązkowa kwarantanna dla podróżnych z Hiszpanii
NastępnyRoboty drogowe w Southampton w celu ulepszenia chodników i ścieżek rowerowych