Start Wiadomości Naprawiono usterki sieci O2. Będzie rekompensata dla klientów

Naprawiono usterki sieci O2. Będzie rekompensata dla klientów

1548
0

Wczoraj przez cały dzień w całej Wielkiej Brytanii nie działała prawidłowo sieć O2. Klienci nie mieli możliwości wysyłania sms-ów ani wykonywania połączeń telefonicznych. Awarię usunięto, a firma obiecała rekompensatę. 

Wczoraj pisaliśmy, że na terenie całej Wielkiej Brytanii we wczesnych godzinach rannych doszło do awarii sieci komórkowej O2. Najwięcej skarg złożyli mieszkańcy większych miast, m.in. Londynu, Manchesteru oraz Birmingham. Mówiło się o 25 mln niezadowolonych klientów.

Przez awarię klienci stracili dostęp do sieci 3G oraz 4G, a także nie mogli dzwonić oraz wysyłać wiadomości tekstowych. Przez długie godziny firma walczyła z naprawieniem problemów technicznych, na bieżąco informując o postępach działaniach.

Dopiero dzisiaj nad ranem udało się usunąć usterkę, które dotknęła praktycznie wszystkich klientów na terenie Wielkiej Brytanii. Firma postanowiła również, że pokrzywdzeni otrzymają stosowną rekompensatę, jednak jaką przybierze formę jeszcze nie wiadomo.

– Chcielibyśmy podziękować naszym klientom za ich cierpliwość podczas braku dostępu do naszych usług w czwartek 6 grudnia. Jest nam przykro z powodu wszelkich problemów, jakie sprawiła ta awaria – przekazała firma.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniTwardy Brexit a prawa obywateli Unii Europejskiej – rząd przedstawił swoje plany
NastępnyAwaryjne lądowanie samolotu linii EasyJet