Start Polecane Największy dostawca mleka ma problem. Nie dostarczył mleka do setek sklepów w...

Największy dostawca mleka ma problem. Nie dostarczył mleka do setek sklepów w Wielkiej Brytanii

586
0

Największy dostawca mleka w Wielkiej Brytanii alarmuje, że latem mogą pojawić się problemy z dostawami mleka do sklepów. Powodem jest powszechny niedobór kierowców spowodowany brexitem oraz epidemią COVID-19. 

Arla to największy brytyjski dostawca mleka w Wielkiej Brytanii, który każdego dnia zaopatruje ok. 2400 sklepów. Ash Amirahmadi, dyrektor zarządzający Arla Foods UK, poinformował, że w ostatnią sobotę firma nie była w stanie dostarczyć swoich produktów do 600 sklepów z powodu malejącej liczby kierowców. 

Niedobory kierowców to pokłosie brexitu oraz epidemii koronawirusa. Część pracowników jest bowiem kierowana na kwarantannę po kontakcie z osobami, które otrzymały pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. 

Dyrektor zarządzający Arla Foods UK w rozmowie z BBC zaznaczył, iż konieczne jest upewnienie się, że latem nie dojdzie do niedoborów żywności.  – Myślę, że kiedy nie jesteś w stanie zaopatrzyć 10 proc. sklepów, które spodziewają się otrzymać mleko każdego dnia, jest to niepokojące dla klienta wchodzącego do sklepu, który może nie otrzymać produktu. Traktujemy sprawę bardzo poważnie – mówił Ash Amirahmadi na antenie BBC. Poprosił on także branżę oraz rząd o współpracę, podkreślając, że Wielka Brytania znajduje się w kryzysie i należy rozwiązać ten problem. W jaki sposób? Rząd miałby przyspieszyć program egzaminów na prawa jazdy dla nowych kierowców samochodów ciężarowych. Dyrektor Arla Foods UK zaproponował również wydawanie tymczasowych wiz dla kierowców spoza Wielkiej Brytanii. 

Według szacunków Stowarzyszenia Transportu Drogowego niedobór kierowców na rynku wynosi niemal 100 tysięcy. 

ŹRÓDŁOgoniec.com/
PoprzedniTramwaje i kolej lekka w Southampton
NastępnyBez kwarantanny po przylocie do Wielkiej Brytanii. Jednak nie dla wszystkich