Start Wiadomości Najwięcej opóźnionych lotów na Gatwick

Najwięcej opóźnionych lotów na Gatwick

688
0

Osoby podróżujące z London Gatwick zmagają się z najbardziej spóźnionymi lotami w Wielkiej Brytanii – donosi BBC. 

Dane przeanalizowane przez BBC pokazały trasy i lotniska, na których są największe opóźnienia. Pasażerowie lotniska Gatwick przeciętnie doświadczają 18 minut opóźnienia na każdy lot. Najmniej punktualnym lotem okazał się ten z Manchesteru do Nowego Yorku, który wyruszył z 88-minutowym opóźnieniem.

– Bardzo nam przykro z powodu wszelkich opóźnień, niestety w ostatnim czasie zmagaliśmy się z niezależnymi od nas wydarzeniami, takimi jak strajki pracowników wieży kontroli lotów, co w dużym stopniu opóźniło nasz harmonogram. Gatwick jest lotniskiem, które ma największą liczbę lotów w UK do Europy, dlatego jakiekolwiek nieprzewidziane wydarzenia zakłócają jego pracę – tłumaczy rzeczniczka lotniska Gatwick.

Są różne zasady dotyczące rekompensaty za opóźniony lot, zależą one od jego długości podróży i miejsca docelowego. Na przykład, pasażerowie lotów krótkoterminowych (poniżej 1,500 km) mogą ubiegać się o zwrot 215 funtów, jeżeli opóźnienie było większe niż 3 godziny i zawiniła linia lotnicza. Pasażerowie lotów średniodystansowych (od 1,500 km do 3,500 km) mogą ubiegać się o zwrot 345 funtów, a pasażerowie lotów długoterminowych (lot opóźniony od 3 do 4 godzin) – 517 funtów – podaje Civil Aviation Authority.

– Zdajemy sobie z tego sprawę, że bardzo wielu pasażerów opóźnionych lotów nie ubiegają się o rekompensatę, która im się należy, zachęcamy więc, aby poszkodowani pasażerowie pamiętali i korzystali ze swoich praw –informuje Alex Neill, dyrektor Which? – grupy dbającej o prawa konsumentów.

Rekordowa liczba 257 milionów pasażerów korzystała z usług lotnisk Wielkiej Brytanii w 2015 roku, co przewyższyło dotychczasowy wynik 242 mln w 2007 roku.

Analiza przez grupę konsumencką Which? sugeruje, że prawie 24 procent z 1,9 miliona lotów do lub z Wielkiej Brytanii pomiędzy kwietniem 2015 roku a marcem 2016 roku było opóźnionych o co najmniej 15 minut.

• Lot liniami Pakistan International Airlines z Manchesteru do New York’s John F Kennedy  był opóźniony w 8 na 10 przypadkach w 2015 roku, średnio 88 minut na jeden lot.

• 56 procent lotów było opóźnionych od 30 minut do 1 godziny w marcu 2016 roku.

• 22 procent było opóźnionych od 1 do 3 godzin.

• 22 procent było opóźnionych od 16 do 30 minut.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniSouthampton Bike Night już w najbliższy czwartek
NastępnyUnijne przepisy, z których chętnie zrezygnują Brytyjczycy