Start Wiadomości Najwięcej lokali socjalnych dla Polaków

Najwięcej lokali socjalnych dla Polaków

1496
0

Polacy stanowią 60 proc. wszystkich imigrantów z Europy Środkowej i Wschodniej, którzy w Anglii otrzymali mieszkania socjalne w latach 2014-15 – informuje expressandstar.com.

Zgodnie z danymi Department for Communities and Local Government (DCLG) w ciągu ostatnich ośmiu lat aż trzykrotnie wzrosła liczba lokali socjalnych, które są przyznawane przyjezdnym z Europy Środkowej i Wschodniej w Anglii. Największą grupę imigrantów pochodzących z tamtych rejonów, którym udaje się otrzymać tu mieszkanie od państwa stanowią Polacy.

W zeszłym roku nasi rodacy a także obywatele Bułgarii, Łotwy i Litwy otrzymali łącznie 9 128 takich lokali, dla porównania osiem lat wstecz ta liczba wynosiła 2800.

Na przestrzeni tego samego okresu o trzy procent mniej mieszkań socjalnych otrzymali Brytyjczycy. Ich odsetek zmalał z 94 do 91 proc. – czytamy na expressandstar.com. Mniej przyznaje się także samych lokali w ubiegłym roku finansowym było ich 116 tys. dla porównania w okresie 2007-08 jest ich 20 proc. mniej.

Jacy imigranci dostali najwięcej lokali socjalnych w Anglii:

1.    Polska: 60%
2.    Litwa: 12%
3.    Łotwa: 10%
4.    Czechy: 5%
5.    Słowacja: 4%
6.    Węgry: 3%
7.    Bułgaria: 2%
8.    Rumunia: 2%
9.    Chorwacja: 1%
10.  Estonia: 1%

PoprzedniDmuchany zamek oraz inne atrakcje w klubie nocnym w Southampton
NastępnyPolak z Southampton, który prowadził samochód po alkoholu starcił prawo jazdy i ma zakaz wsiadania za kierownicę przez pięć lat