Polacy stanowią 60 proc. wszystkich imigrantów z Europy Środkowej i Wschodniej, którzy w Anglii otrzymali mieszkania socjalne w latach 2014-15 – informuje expressandstar.com.
Zgodnie z danymi Department for Communities and Local Government (DCLG) w ciągu ostatnich ośmiu lat aż trzykrotnie wzrosła liczba lokali socjalnych, które są przyznawane przyjezdnym z Europy Środkowej i Wschodniej w Anglii. Największą grupę imigrantów pochodzących z tamtych rejonów, którym udaje się otrzymać tu mieszkanie od państwa stanowią Polacy.
W zeszłym roku nasi rodacy a także obywatele Bułgarii, Łotwy i Litwy otrzymali łącznie 9 128 takich lokali, dla porównania osiem lat wstecz ta liczba wynosiła 2800.
Na przestrzeni tego samego okresu o trzy procent mniej mieszkań socjalnych otrzymali Brytyjczycy. Ich odsetek zmalał z 94 do 91 proc. – czytamy na expressandstar.com. Mniej przyznaje się także samych lokali w ubiegłym roku finansowym było ich 116 tys. dla porównania w okresie 2007-08 jest ich 20 proc. mniej.
Jacy imigranci dostali najwięcej lokali socjalnych w Anglii:
1. Polska: 60%
2. Litwa: 12%
3. Łotwa: 10%
4. Czechy: 5%
5. Słowacja: 4%
6. Węgry: 3%
7. Bułgaria: 2%
8. Rumunia: 2%
9. Chorwacja: 1%
10. Estonia: 1%