Start Coronavirus Najwięcej dziennych przypadków zachorowań na koronawirusa w Southampton

Najwięcej dziennych przypadków zachorowań na koronawirusa w Southampton

1037
0

Przypomina się mieszkańcom Southampton, aby przestrzegali restrykcji, ponieważ w ostatnich dniach odnotowano najwyższą dzienną liczbę przypadków zachorowań na koronawirusa od początku pandemii.

Według danych Public Health England, dwa dni temu w mieście zarejestrowano 54 pozytywne przypadki koronawirusa w ciągu zaledwie 24 godzin. Jest to najwyższa dzienna liczba przypadków odnotowanych w Southampton od początku pandemii.

Pierwszy przypadek koronawirusa odnotowano w mieście 4 marca. Do października największa liczba dziennych zachorowań odnotowanych w mieście wynosiła 25 przypadków. Liczba wzrosła od października z powodu zwiększonej liczby testów.

Rada Miasta wzywa mieszkańców miasta do przestrzegania restrykcji i „odegrania swojej roli” w czasie pandemii. „Chodzi o mycie rąk, noszenie maski i zachowanie bezpiecznego odstępu. Obowiązkiem nas wszystkich jest unikanie kontaktów towarzyskich tam, gdzie to możliwe aby nie przeciążać systemu NHS”. „Wszystko to nie jest łatwe, ale ważne jest, abyśmy wszyscy podjęli możliwe kroki w tym kierunku”.