Start Brexit Najpierw entuzjasta, teraz ucieka z UK

Najpierw entuzjasta, teraz ucieka z UK

1211
0

James Dyson, brytyjski miliarder, właściciel firmy Dyson postanowił przenieść swój biznes do Singapuru. Wcześniej deklarował, że jest zwolennikiem Brexitu. 

Dyson swoją decyzje argumentuje faktem, że chce być bliżej najlepiej i najszybciej rozwijających się rynków. Zaś Jim Rowan, główny dyrektor Dyson podkreśla, że te zmiany nie mają nic wspólnego z Brexitem, ani idącymi za tymi zmianami podatkowymi. Poinformował także, że przeprowadzka firmy nastąpi za kilka miesięcy. 

Decyzja ta trochę szokuje, ponieważ jeszcze trzy lata temu, przed referendum, James Dyson mówił, że Wielka Brytania stworzy więcej bogactwa i potęgę, będąc poza Unią Europejską. Obiecał nawet, że zainwestuje 1,5mld funtów w Wielkiej Brytanii, a ówczesny premier David Cameron, podawał firmę Dyson jako przykład brytyjskiego sukcesu. 

Dziennik „The Guardian” porównał sytuację ekonomiczną w Singapurze oraz w Wielkiej Brytanii. W Singapurze podatek dochodowy od firmy wynosi 17%, zaś w UK – 19%. Ponadto, w Singapurze nie ma podatku od spadków, w porównaniu do Wielkiej Brytanii, gdzie wynosi on 40% od wartości dziedziczonego majątku, jeśli jest wart ponad 450 tys. funtów. 

Firma Dyson znana jest z dobrych jakościowo suszarek i odkurzaczy. W przyszłości planuje produkować samochody elektryczne, które właśnie mają powstawać w Singapurze. Planowany start fabryki przewidywany jest na rok 2020. 

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPolicja zwiększa patrole na Shirley High Street
NastępnyStan wyjątkowy na Wyspach? Mieszkańcy gromadzą zapasy żywności