Start Polecane Najlepszy moment na kupno domu. Można zaoszczędzić tysiące funtów

Najlepszy moment na kupno domu. Można zaoszczędzić tysiące funtów

1104
0

To bardzo dobra wiadomość dla osób, które planują kupić dom. W środę kanclerz Rishi Sunak ogłosił, że zniesiono opłatę skarbową. Mówi się, że dzięki temu będzie można zaoszczędzić nawet 15 tysięcy funtów.

Ulga skarbowa ma potrwać sześć miesięcy. Ruch ten ma na celu ożywienie rynku mieszkaniowego. Urzędnicy skarbowi uważają, że może to doprowadzić do ożywienia gospodarczego, a wielu z nich spodziewa się, że ludzie wykorzystają oszczędności i zainwestują w nowy dom. Stuart Adam z Instytutu Studiów Skarbowych powiedział, że historia pokazała, że ​​tymczasowe cięcia opłat skarbowych mogą stanowić „skuteczny bodziec fiskalny” dla gospodarki. Dodał: „Jeśli wakacje są wyraźnie tymczasowe, mogą przekonać ludzi do podjęcia działań, które w innym przypadku mogliby opóźnić. Jeśli zachęcisz ludzi do ponownego kupowania domów, może to przynieść wiele innych działań gospodarczych, takich jak wydatki na remonty, zasłony, dywany, meble, majsterkowanie i tak dalej. Nie dotyczy to sektorów najbardziej dotkniętych blokadą, takich jak sektor hotelarsko-gastronomiczny. Ale może pomóc całej gospodarce. Jeśli chcesz wprowadzić bodziec fiskalny poprzez obniżki podatków, tymczasowe obniżenie opłaty skarbowej jest dość skuteczne ”.

W latach 2018–19 nieruchomości o wartości do 500 000 GBP stanowiły 925 000 sprzedaży mieszkań, czyli około 90 procent wszystkich transakcji. Te zakupy przyniosły Skarbowi 3,2 miliarda funtów, co sugeruje, że sześciomiesięczna ulga podatkowa kosztowałaby około 1,6 miliarda funtów.

Były kanclerz Philip Hammond ostrzegł, że tymczasowe obniżenie opłaty skarbowej przyspieszy jedynie działalność gospodarczą, a nie ją ogólnie zwiększy. Natomiast Ekspert od nieruchomości Rightmove, Miles Shipside stwierdził „Obecnie istnieje rekordowy popyt na mieszkania, ale rynek potrzebuje również możliwości pożyczkodawców, aby rozszerzyć dostępność hipotek o niskim depozycie, co jest niezbędne dla zdrowych wolumenów kupujących po raz pierwszy, które pomagają w utrzymaniu reszty rynku. Urlop z opłatami skarbowymi bez lepszej dostępności kredytu hipotecznego nie jest tak naprawdę pomocny dla potencjalnych kupujących po raz pierwszy, którzy i tak są już głównie zwolnieni”. 

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniKatedra w Salisbury ponownie otwarta dla zwiedzających
NastępnyWielka Brytania: Konsulat będzie nieczynny