Start Wiadomości Najbardziej znienawidzona europejska nacja w UK? Polacy w pierwszej piątce

Najbardziej znienawidzona europejska nacja w UK? Polacy w pierwszej piątce

1110
0

Ze wszystkich europejskich krajów, Brytyjczycy największą niechęć czują do obywateli Rosji. Najbardziej pozytywnie odnoszą się z kolei do przyjezdnych z północy kontynentu.

Rosja na pierwszym miejscu w rankingu „niepopularności” utrzymuje się już drugi rok z rzędu. Poziom sympatii dla jej przedstawicieli w porównaniu z rokiem jeszcze bardziej się obniżył – jako najmniej sympatycznych określiła ich ponad połowa respondentów (w zeszłym roku było to 30 procent).

Na pytanie, jaki europejski kraj najbardziej lubisz, biorący udział w ankiecie przeprowadzonej przez YouGov respondenci w większości wskazali Holandię, następnie Szwecję, Norwegię, Irlandię i Niemcy. Polska znalazła się na 11. miejscu.

„Brytyjczycy są w miarę konsekwentni jeśli chodzi o swoje sympatie względem poszczególnych nacji. Najbardziej życzliwie odnoszą się do obywateli tych krajów, z którymi łączy ich wspólna historia lub bliskość geograficzna” – czytamy w raporcie.

Badani odpowiedzieli również na pytanie, jakiemu europejskiemu państwu są najmniej przychylni. Tuż za Rosją znalazła się Ukraina, następnie Turcja, Francja, a na miejscu piątym – Polska.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniZaludnienie Londynu większe niż kiedykolwiek
NastępnyNasze rachunki za energię powinny być niższe. Trwa śledztwo w sprawie oszustwa dostawców energii