Start Wiadomości Nagłe spotkanie w Pałacu Buckingham

Nagłe spotkanie w Pałacu Buckingham

1469
0

W Pałacu Buckingham o 3 w nocy ogłoszono spotkanie wszystkich pracowników królewskich rezydencji. Zebranie zostało zwołane w trybie nagłym, co nie zdarzyło się od kilku lat.

Informacja o pilnym spotkaniu wywołała spekulacje dotyczące przyczyn jego zwołania oraz obawy dotyczące zdrowia 91-letniej królowej Elżbiety II oraz jej 96-letniego męża Filipa. Jednak jak informuje agencja Reutera, spotkanie nie jest wynikiem pogorszenia się stanu zdrowia królowej lub jej męża. Każdego roku w Pałacu Buckingham dochodzi do spotkania z pracownikami, ale jak dotąd nie zdarzyło się, aby o spotkaniu poinformowano zaledwie kilka godzin przed jego rozpoczęciem. Wezwanie dostali wszyscy pracownicy – nie tylko personel z Londynu, ale także z innych posiadłości królewskich.

W Pałacu Buckingham mają pojawić się pracownicy z Windsoru, Sandringham i z Balmoral w Szkocji. Według brytyjskiej prasy mają się oni spotkać z Lordem Chamberlainem, najstarszym rangą pracownikiem Royal Household oraz z Christopherem Geidtem, prywatnym sekretarzem Elżbiety II. Pałac Buckingham nie skomentował przyczyn zwołania zebrania.

Jak informuje BBC, zebranie ma się odbyć o godzinie 10.00 lokalnego czasu.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniKoniec z odbiorem śmieci raz w tygodniu już od przyszłego miesiąca
NastępnyTusk nie chce kłótni podczas rozmów w sprawie Brexitu