Start Wiadomości Nabywcy nieruchomości pod wynajem zostali wprowadzani w błąd

Nabywcy nieruchomości pod wynajem zostali wprowadzani w błąd

549
0

Dochodzenie w sprawie rynku nieruchomości dzierżawnych wykazało niepokojące dowody na to, że nabywcy są traktowani niesprawiedliwie i pobierają nieuzasadnione opłaty.

Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) powiedział, że wielu właścicieli domów znalazło się w poważnych pułapkach po wprowadzeniu ich w błąd przez deweloperów mieszkaniowych. Powiedział, że podejmie działania przeciwko firmom, wzywając do zmiany prawa i do wypłaty refundacji.

Na razie nei ujawniono więcej szczegółów.

CMA stwierdził, że niektórym nabywcom nie powiedziano z góry, że nieruchomość jest dzierżawą i co to oznacza. Zanim ludzie dowiedzieli się o realiach posiadania dzierżawy, w tym regularnych opłat za dzierżawę gruntu, często nie byli w stanie wycofać się ze sprzedaży lub mieliby poważne trudności.

W niektórych przypadkach czynsze gruntowe podwajały się co 10 lat. Wzrost ten jest często wbudowany w umowy, co oznacza, że ​​ludzie mogą walczyć o sprzedaż swoich domów i znaleźć się w pułapce.

George Lusty z CMA powiedział BBC: – Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wyciągnąć ludzi z tych naprawdę poważnych pułapek, w których się znaleźli.

Może to skutkować podpisaniem przez firmy zobowiązań prawnych dotyczących zmiany sposobu prowadzenia działalności oraz wniesieniem sprawy do sądu, jeśli nie będą przestrzegać tych zasad.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniW Southampton pojawił się nowy mural w stylu Banksy’ego
NastępnyPremier Wielkiej Brytanii i jego partnerka spodziewają się dziecka. Planują też ślub