Start Polecane Na Wyspach plaga końskich much

Na Wyspach plaga końskich much

1195
0

Na przełomie lipca i sierpnia, wraz ze wzrostem temperatur, w Wielkiej Brytanii pojawia się coraz więcej końskich much, których ukąszenie jest wyjątkowo bolesne i może powodować groźne reakcje alergiczne.

Muchy pojawiają się głownie na łąkach i w lasach, a także przy zbiornikach wodnych. Najbardziej aktywne są w upalne, wilgotne dni. Wabi je głównie wilgoć, a także ciepło i dwutlenek węgla. Najniebezpieczniejsze są samice muchy końskiej – atakują, żeby zdobyć krew dla larw i jaj.

Ukąszenie muchy końskiej charakteryzuje się opuchlizną i swędzeniem wywołanym jadem owada. Po ugryzieniu przede wszystkim nie należy drapać miejsca ukąszenia. Można je natomiast obłożyć lodem i schładzać.

Zaniepokojeni Brytyjczycy publikują w sieci zdjęcia pokąszonych ciał. Na większości z nich widać olbrzymie pęcherze i zaczerwieniania. – Zostałam ugryziona przez jedną, dół mojej nogi zrobił się czarny. Dwa tygodnie byłam w szpitalu, a sześć tygodni trwał okres rekonwalescencji – przytacza Metro jedną z wypowiedzi.

O tym jak groźne może być ugryzienie muchy końskiej świadczy przypadek 48-letniego Brytyjczyka, Andy Batty’ego – mężczyzna zmarł na skutek szoku anafilaktycznego, wywołanego przez ugryzienie.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniJeden z najpotężniejszych na świecie lotniskowców przypłynął do Hampshire
NastępnyUK: Nauczycielka uprawiała seks z uczniem na pokładzie samolotu