Start Polecane Na południu Anglii otwarto długodystansową trasę rowerową

Na południu Anglii otwarto długodystansową trasę rowerową

801
0

Otwarto nową długodystansową trasę rowerową biegnącą przez pięć hrabstw w południowej Anglii.

Droga Króla Alfreda o długości 220 mil (355 km) przebiega przez Hampshire, Wiltshire, Berkshire, Oxfordshire i Surrey i obejmuje takie atrakcje jak Stonehenge. Trasa została zrealizowana poprzez unowocześnienie odcinków chodników, aby umożliwić jazdę na rowerze oraz wykorzystanie istniejących dróg konnych, bocznic i cichych dróg. Firma Cycling UK powiedziała, że ​​jest to „przejażdżka przez serce kwintesencji Anglii”.

Organizacja charytatywna stworzyła okrężną trasę w ciągu trzech lat, łącząc cztery szlaki krajowe w Anglii: North Downs Way, South Downs Way, Ridgeway i Thames Path. Nazwana na cześć anglosaskiego władcy starożytnego Wessex, Droga Króla Alfreda jest w 75% terenowa. Cycling UK szacuje, że można ją ukończyć w ciągu 2 do 6 dni.

Trasa rozpoczyna się i kończy w Winchester i mija zabytki światowego dziedzictwa takie jak Stonehenge i Avebury oraz forty z epoki żelaza w Old Sarum i Barbury Castle.

Cycling UK dąży do stworzenia sieci długodystansowych tras terenowych – King Alfred’s Way po uruchomieniu 800-milowego Great North Trail pomiędzy Peak District i Cape Wrath w 2019 roku.

PoprzedniW Londynie stanie pomnik księżnej Diany
NastępnyMężczyzna z bronią na dachu w centrum Southampton