Start Polecane Na brytyjski paszport poczekasz…nie wiadomo jak długo

Na brytyjski paszport poczekasz…nie wiadomo jak długo

717
0

Już blisko 400 000 tysięcy wniosków o paszport czeka na rozpatrzenie. Zaległości wynikają z zakłóceń spowodowanych pandemią.

Minister Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Baroness Williams, powiedziała, że ​​zmniejszenie liczby pracowników w celu zachowania dystansu społecznego oznacza, że ​​przetwarzanie formularzy trwa dłużej. Przyznał jednak, że ​​podjęto już kroki w celu zwiększenia przepustowości po złagodzeniu ograniczeń w podróżowaniu. Ale osoby składające wniosek muszą liczyć się z tym, że będą czekać dłużej niż zwykle trzy tygodnie. „W ramach swoich ustaleń awaryjnych Biuro Paszportowe szybko zwiększa swoje możliwości w zakresie przetwarzania wniosków paszportowych, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi zdrowia publicznego, co pomoże zapewnić ciągłe zaspokajanie potrzeb podróży swoich klientów”.

Od 7 lipca trwają prace nad wyrobienie około 126 000 paszportów – o 31% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Minister zaznaczyła, że kolejne 284 000 wniosków „będzie musiało zostać rozpatrzonych w ciągu najbliższych tygodni, po otrzymaniu i przydzieleniu wstępnej dokumentacji”. Powiedziała, że ​​oznacza to wzrost o 172% w stosunku do zeszłego roku. Osoby ubiegające się o nowe paszporty jako jedne z pierwszych otrzymają niebieską wersję, wprowadzoną od kwietnia po 30 latach, po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

W związku z pandemią nie ma bezpośrednich spotkań, ale ludzie mogą zadzwonić do biura porad paszportowych pod numer 0300 222 0000, aby uzyskać wskazówki.Osoby, które na swój paszport czekają już przeszło trzy tygodnie, mogą prosić, aby drogą mejlową wysyłane były im informacje na temat postępów w ich sprawie.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniSouthampton skorzysta z inwestycji mieszkaniowej w wysokości 5 milionów funtów
NastępnyOrganizacja charytatywna z Hampshire ujawnia, że „walczy o przetrwanie”