Start Wiadomości MyFerrylink odnosi wspaniałe zwycięstwo w Sądzie Apelacyjnym

MyFerrylink odnosi wspaniałe zwycięstwo w Sądzie Apelacyjnym

931
0

MyFerryLink odniosło ważne zwycięstwo przed brytyjskim sądem. Zgodnie z orzeczeniem Sądu Apelacyjnego, przewoźnik promowy bedzie nadal działać w obrębie kanału La Manche.

O co chodziło w toczącym się postępowaniu? Działalność MyFerryLink, operatora promowego, należącego do grupy Eurotunnel, wielokrotnie uznawana była za niezgodną z zasadami uczciwej konkurencji przez CMA (skrót od: Competition and Markets Authority – działający w Wielkiej Brytanii Urząd ds. Konkurencji), a tłumaczenia i odwołania przedstawicieli MyFerryLink nie przynosiły skutków. Na początku br. Sąd Apelacyjny ds. Konkurencji (CAT) ogłosił wyrok, uznając racje CMA. Zgodnie ze styczniowym postanowieniem grupa Eurotunnel tylko do 9 lipca br. miała mieć możliwość dalszego prowadzenia działalności promowej na trasie Calais-Dover. Dzisiejsza decyzja Sądu Apelacyjnego oznacza, że MyFerryLink pozostanie obecne na tej trasie.

„Decyzja Sądu Apelacyjnego jest bardzo wszechstronna i naświetla fatalne błędy, które pojawiły się w analizie CMA” – wyjaśnili Raphael Doutrebente i Jean-Michel Giguet z MyFerryLink. „Decyzja ta oznacza ważne zwycięstwo dla naszych oddanych pracowników oraz klientów, którzy nadal będą czerpać korzyści ze zdrowej konkurencji”.

MyFerryLink podziękowało wszystkim, którym nie był obojętny los firmy promowej, wyrażając jednocześnie nadzieję, że oznacza to koniec ciągnących się od lat problemów.

Przewoźnik oferuje na trasie Calais-Dover nawet 24 przeprawy dziennie (w dni powszednie po 12 kursów w każdym kierunku). MyFerryLink funkcjonuje od 2012 r. po tym, jak przewoźnik kolejowy Eurotunnel przejął trzy promy oraz załogę od byłego państwowego przedsiębiorstwa Seafrance.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniNHS jako pierwsze na świecie będzie działać 7 dni w tygodniu? Cameron złoży ważną obietnicę
NastępnyRowerzysta ranny po tym jak żyłki wędkarskie zostały rozciągnięte wzdłuż ścieżki rowerowej