Start Polecane Musi zburzyć dom za 5 mln funtów. Powód? Jest brzydki

Musi zburzyć dom za 5 mln funtów. Powód? Jest brzydki

775
0

Amin Taha, właściciel nieruchomości wybudował budynek w Londynie wart prawie 5 mln funtów. Teraz musi go zburzyć, bo obiekt został uznany za brzydki. 

Urzędnicy stwierdzili, że sześciopiętrowy penthouse, znajdujący się przy 15 Clerkenwell Close w Islington jest wybudowany niezgodnie z przepisami. Materiały, projekt oraz wysokość obiektu nie spełnia oczekiwanych norm oraz został wybudowany niezgodnie z planami.

Co ciekawe, budynek wart 4,65 mln funtów zdobył dwa lata temu dwie nagrody od Royal Institue of British Architectes (RIBA) oraz nazwany „triumfem architektonicznym”. Jednak teraz urzędnicy stwierdzili, że finalny efekt prac nad budynkiem odbiega od planowy przedstawionych przez Taha w 2012 roku. Chodzi tu m.in. o takie szczegóły jak użycie kamienia zamiast cegły w budowie fasady.

Na początku tego roku zadecydowano, że budynek musi zostać wyburzony, ponieważ “szkodzi charakterowi i wyglądowi okolicy”. Co więcej, podobno niektórzy mieszkańcy skarżyli się, że obiekt jest brzydki.

Według architekta, wszystkie zarzuty są absurdalne, ponieważ w fazie projektu i budowy wszystkie decyzje i zmiany zostały zaakceptowane. Amin Taha odwołał się od decyzji radna. Sprawa jest w toku.