Start Wiadomości MSZ chce uratować Brytyjczyków pozostawionych na statku wycieczkowym

MSZ chce uratować Brytyjczyków pozostawionych na statku wycieczkowym

611
0

Około 3700 osób jest poddanych kwarantannie na pokładzie Diamond Princess.

Rząd próbuje uratować obywateli brytyjskich, którzy utknęli na statku wycieczkowym w Japonii, który został poddany kwarantannie z powodu obaw związanych z koronawirusem.

Na pokładzie statku Diamond Princess, który został poddany kwarantannie 3 lutego, znajduje się 74 brytyjskich pasażerów i załogi. Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że pracuje nad jak najszybszym zorganizowaniem lotu z powrotem do Wielkiej Brytanii dla obywateli brytyjskich ze statku. Oczekuje się, że ewakuacja nastąpi w ciągu najbliższych dwóch do trzech dni.

Niektórzy z obywateli brytyjskich na Diamentowej Księżniczce to pasażer David Abel, który opublikował na swojej stronie na Facebooku we wtorek rano wpis, że wkrótce opuszcza statek wraz z żoną po wynikach badań.

Syn Abla, Steve, powiedział w wiadomości opublikowanej na YouTube, że jego rodzice, z Northamptonshire, zaczynają odczuwać skutki stresu i uwięzienia po 28 dniach na statku, który znajduje się w japońskim porcie Yokohoma.

Stany Zjednoczone repatriowały już ponad 300 swoich obywateli ze statku. W poniedziałek japońscy urzędnicy stwierdzili, że na statku pojawiło się 99 nowych przypadków infekcji, co łącznie daje 454 potwierdzone przypadki. Jest to największe skupisko poza Chinami.

Prezes Princess Cruises, Jan Swartz, powiedział, że firma wysłała więcej lekarzy i pielęgniarek na statek. Nadal nie ma pewności, czy pasażerowie będą mogli opuścić statek pod koniec 14-dniowej kwarantanny w środę.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniMężczyzna aresztowany po tym, jak kobieta została zgwałcona w centrum handlowym Westquay
NastępnyLondon Eye świętuje dwudzieste urodziny