Start Polecane Możliwość wypróbowania skuterów elektrycznych w Southampton

Możliwość wypróbowania skuterów elektrycznych w Southampton

429
0

Okazuje się, że skutery elektryczne zostaną przetestowane w różnych częściach Hampshire w przyszłym roku.

Szefowie Tranportu planują uruchomienie testów e-skuterów w Southampton, Winchester i Portsmouth od wiosny 2021 roku. Wiadomość pojawiła się, gdy Departament Transportu (DfT) zatwierdził plany 12-miesięcznej wersji próbnej e-skutera w każdym z trzech miast.

Aby wynająć hulajnogę elektryczną, mieszkańcy muszą mieć ukończone 16 lat i przedstawić ważne tymczasowe prawo jazdy. E-skutery podlegają tym samym zasadom co rowery, a ludzie są proszeni o noszenie własnych kasków ochronnych.

W ciągu 12 miesięcy okresu próbnego mieszkańcy będą mogli przekazać opinie na temat swoich doświadczeń władzom lokalnym i Solent Transport.

Conrad Haigh, szef Solent Transport, powiedział: „Program Solent Future Transport Zone, finansowany przez DfT, to początek poważnych zmian w zakresie transportu, rzadka okazja do stworzenia spójnej sieci transportowej w regionie Solent, umożliwiającej ludziom podróż bardziej przyjazną dla środowiska, poprawiając jednocześnie ich zdrowie i samopoczucie. Wersja próbna e-skutera Solent Transport jest pierwszym krokiem w ekscytującej podróży zmian i ulepszeń.”

Hulajnogi elektryczne zostały już przetestowane na wyspie Wight, gdzie ukończono 700 jazd w pierwszym tygodniu okresu próbnego.