Start Polecane Morrisons sprzedaje pudełka z niechcianą żywnością za nieco ponad 3 funty

Morrisons sprzedaje pudełka z niechcianą żywnością za nieco ponad 3 funty

662
0

W ramach walki z marnowaniem żywności Morrison wprowadza do sprzedaży pudełka z niechcianymi produktami za 3,09 w sklepach w całej Wielkiej Brytanii.

W pudełkach znajdują się artykuły spożywcze, które nadają się jeszcze do jedzenia, ale osiągnęły już datę przydatności do spożycia widniejącą na opakowaniu.

Według Food Aware, w Wielkiej Brytanii 18 milionów ton żywności trafia na wysypisko śmieci, z czego jedna trzecia pochodzi ze sprzedaży detalicznej.

Każde pudełko od Morrisons zawiera owoce i warzywa, a także świeże produkty z piekarni i delikatesów, które łącznie będą warte co najmniej 10 £. Kupujący będą mogli je kupić za pośrednictwem aplikacji Too Good To Go, która już teraz umożliwia zarejestrowanie się w serwisie wybranych restauracji i kawiarni w celu kupienia resztek jedzenia po obniżonej cenie.

Jednak kupujący nie będzie mógł wybrać produktów znajdujących się w pudełku, ponieważ wszystko będzie zależało od tego jakie zapasy zostaną na koniec dnia.

Morrison’s zobowiązał się do ograniczenia marnotrawienia żywności nawet o 50 procent do 2030 roku i ma nadzieję, że ten najnowszy program zmniejszy emisję CO2 o 882 tony.

PoprzedniNiepodległa Szkocja w krótkim czasie może wejść do UE
Następny17-letni chłopiec z Hampshire został zatrzymany za zgwałcenie ośmioletniej siostry