Start Southampton Morderstwo Lucy McHugh: mężczyzna skazany na więzienie za odmowę ujawnienia hasła na...

Morderstwo Lucy McHugh: mężczyzna skazany na więzienie za odmowę ujawnienia hasła na Facebooku

1591
0

W procesie w sprawie morderstwa nastolatki z Southampton, mężczyzna został uznany winnym nie ujawnienia swojego hasła na Facebooku w ramach śledztwa.

Podczas rozprawy, która odbyła się wczoraj, Stephen Nicholson, lat 24, z Southampton, przyznał, że zataił hasło przed policją. Mężczyzna został skazany na 14 miesięcy więzienia.

Prokurator powiedział sądowi, że Nicholson mieszkał z 13-letnią Lucy na kilka dni przed tym, jak ciało nastolatki zostało znalezione w lesie przy Centrum Sportowym w Southampton.

Przemawiając w sądzie, prokurator powiedział: “Nicholson został aresztowany za morderstwo i aktywność seksualną z dzieckiem w następstwie tragicznej śmierci 13-letniej Lucy McHugh w Southampton.” „Pozwany był przyjacielem rodziny, który mieszkał w domu Lucy na kilka dni przed jej śmiercią. Był przesłuchiwany przez policję. Mężczyzna przyznał, że kontaktował się z ofiarą za pomocą Facebooka wieczorem i rano po jej zniknięciu. Był on zobowiązany do podania hasła do swojego konta z powodu tych roszczeń. Odmówił jednak ujawnienia hasła.”

Obrońca oskarżonego powiedział, że jego klient odmówił podania swojego hasła ponieważ policja mogłaby znaleźć informacje na temat marihuany, co zaszkodziłoby jemu i jego rodzinie.