Start Wiadomości Mniej zagranicznych inwestycji

Mniej zagranicznych inwestycji

776
0

Brytyjskie firmy wycofują się z licznych inwestycji zagranicznych. Największy spadek w ciągu ostatniej dekady zanotowano w zeszłym roku – podaje „BBC”.

Firmom z Wielkiej Brytanii udało się odzyskać prawie 80 bilionów funtów z międzynarodowych inwestycji w 2014 roku. Kwota inwestowana przez brytyjskie spółki spadła do 1,15 tryliona funtów.

Zagraniczne korporacje także wycofały swoje nakłady gospodarcze z Wielkiej Brytanii. W zeszłym roku zanotowano spadek z 33 bilionów funtów do 27,8 bilionów.

Instytut Dyrektorów (IoD) ostrzegł, że dane te udowadniają, iż Wielka Brytania nie jest w stanie dłużej polegać na swoich zagranicznych inwestycjach, aby zrekompensować „słabe wyniki eksportu” ze względu na spadek globalnego popytu.

Ceny surowców zaczęły gwałtowanie spadać w poprzednim roku, budząc obawy o ekonomię Chin, drugą największą na świecie. Spowolnienie to zmniejszyło popyt na metale i ropę, co przyczyniło się do deflacji w Wielkiej Brytanii i w strefie euro.

Allie Renison, szefowa polityki handlowej w Instytucie powiedziała, że niektóre z brytyjskich firm już wyprzedają aktywa i obiekty za granicą, sprowadzając produkcje z powrotem do UK.

– Nie powinniśmy jednak zapominać, że Wielka Brytania pozostaje czołowym miejscem w Europie dla inwestorów spoza granic naszego kraju – dodała Renison w rozmowie z „BBC”.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniOstrzeżenie pogodowe dla Hampshire: silny wiatr nawiedzi hrabstwo w weekend
NastępnyTusk pomoże Cameronowi z Unią Europejską?