Start Polecane Mniej miejsc parkingowych i tysiące nowych drzew w Southampton

Mniej miejsc parkingowych i tysiące nowych drzew w Southampton

580
0

Rada Miasta Southampton ujawniła swoje plany walki z zanieczyszczeniami. Mniej miejsc parkingowych w centrum miasta i tysiące nowych drzew należą do środków, które rada zamierza podjąć w celu rozwiązania problemu zanieczyszczenia w Southampton.

Szefowie miast planują zwiększenie liczby punktów ładowania pojazdów elektrycznych, posadzenie 5000 drzew, utworzenie 25 miejskich obszarów zielonych i zmniejszenie liczby miejsc parkingowych w centrum miasta w ciągu najbliższych lat. Szczegóły działania nie zostały jeszcze sfinalizowane i nie wiadomo jeszcze, która część centrum miasta zmniejszy liczbę miejsc parkingowych.

Zgodnie z planami Woolston i St Deny’s mają stać się pierwszą aktywną strefą podróży w mieście. Oznacza to, że mieszkańcy będą zachęcani do spacerów i jazdy na rowerze oraz wdrożonych zostanie szereg środków zniechęcających do jazdy samochodem po mieście.

Nowo ogłoszone środki są częścią planu realizacji Karty Zielonego Miasta. Władze oświadczyły, że plan będzie aktualizowany co trzy lata.

PoprzedniPonad 160 000 drzew zostanie wkrótce posadzonych w Eastleigh
NastępnyTesco szykuje kolejne zwolnienia