Start Polecane Młodzi ludzie uzbrojeni w noże walczący w centrum Southampton

Młodzi ludzie uzbrojeni w noże walczący w centrum Southampton

1268
0

Trzech młodych ludzi uzbrojonych w noże walczyło na Southampton Guildhall Square.

W czwartek około 16:30 w centrum miasta wybuchła walka. Policja udała się na miejsce zdarzenia, a młodzi ludzie podobno uciekali do pobliskich parków.

17-letni chłopiec z Southampton został aresztowany w związku z incydentem a także za posiadanie narkotyków klasy A. 18-letni mężczyzna, również z Southampton, został zatrzymany pod zarzutem posiadania broni ofensywnej w miejscu publicznym. Obaj pozostają w areszcie, a policja potwierdziła, że ​​nikt nie został ranny.

Komentując kwestię przestępstw związanych z nożami, inspektor Allan Dineley powiedział: „Nasi funkcjonariusze i personel niestrudzenie współpracują z partnerami, w tym z naszą lokalną społecznością, w celu zwalczania poważnych przypadków przemocy i przestępstw związanych z użyciem noża.”

„Mamy złożone zadanie, aby dotrzeć do osób zmotywowanych lub zmuszonych do noszenia noży, ponieważ chcemy zapewnić trwałą, długoterminową zmianę, wymaga to nie tylko wysiłków ze strony policji, ale także pracy w lokalnych szkołach, organizacjach charytatywnych, znajomych i rodzinach.”

„Wiemy, że istnieje wiele powodów, dla których ludzie wybierają noszenie noża, w tym ze względu na akceptację wśród rówieśników lub po prostu dlatego że się boją się. Rozumiejąc te powody i kontynuując edukację młodych ludzi, mamy nadzieję, że młodzi ludzie będą wiedzieli, że noszenie noża jest przestępstwem, ale także, że w rezultacie zwiększa to ryzyko zranienia się.”

PoprzedniPrzed nami deszczowy długi weekend
NastępnyCel brytyjskiego rządu to zaoferowanie szczepionki wszystkim dorosłym mieszkańcom UK do końca lipca