Start Wiadomości Młodzi lekarze strajkują w Anglii

Młodzi lekarze strajkują w Anglii

752
0

Prawie 3 tysiące operacji w Anglii zostało odwołanych z powodu drugiego już 24-godzinnego strajku młodych lekarzy. Protestują oni przeciwko niskim pensjom i niekorzystnym warunkom pracy – informuje BBC News.

Utrudnienia w funkcjonowaniu szpitali rozpoczęły się tuż po godzinie 8:00 rano, kiedy to na ulice wyszli młodzi lekarze. W planach brytyjskiego rządu jest podwyższenie pensji, a obniżenie stawek za nadgodziny – to właśnie to ostatnie jest kluczową kwestią w sporze.

Pierwszy protest, również 24-godzinny, miał miejsce w styczniu tego roku, wtedy odwołanych zostało prawie 4 tysiące operacji.

Podjęto tuż po nim rozmowy mające na celu porozumienie, jednak ostatecznie do niego nie doszło i pod koniec zeszłego miesiąca negocjacje załamały się. Członkowie Brytyjskiego Stowarzyszenia Lekarzy (BMA) przegłosowali nowy strajk aż 98-procentami głosów.

– Służba zdrowia robi wszystko co w jej mocy by zminimalizować skutki dzisiejszego strajku. 92 proc. operacji odbędzie się według wcześniej ustalonego planu – powiedziała dr Anne Rainsberry z NHS Anglia.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniJedna z większych firm w Southampton ogłosiła redukcję etatów
NastępnyZmiany w child benefit. Nawet milion rodzin może stracić zasiłki przyjmowane na dzieci