Start Wiadomości Młode Brytyjki nie akceptują swojego wyglądu

Młode Brytyjki nie akceptują swojego wyglądu

1080
0

Młode dziewczyny w Wielkiej Brytanii stają się coraz bardziej nieszczęśliwe i niezadowolone ze swojego wyglądu – pokazują wyniki badań przeprowadzonych przez organizację Children’s Society.

Stowarzyszenie oraz naukowcy z University of York badali grupę brytyjskich nastolatków, aby sprawdzić ich samopoczucie. Wyniki analizy pokazały, że pomiędzy 2009-2010 i 2013-2014 średnio aż 11 procent chłopców i dziewcząt było nieszczęśliwych z powodu swojego wyglądu.  14 procent dziewczyn pomiędzy 10. a 15. rokiem życia jest niezadowolonych ze swojego życia, a 34 procent z powodu tego, jak wygląda.

Uczestniczki badania czują się „okropne” i „bezwartościowe”. Co ciekawe, nie zauważono podobnych tendencji wśród chłopców.

Z oficjalnych danych wynika, że przemoc emocjonalna, objawiająca się wyzwiskami występuje dwa razy częściej wśród dziewczyn niż przemoc fizyczna wśród chłopców. Płeć piękna spędza też więcej czasu przeglądając media społecznościowe – to wszystko ma wpływ na gorsze samopoczucie młodych Brytyjek.

– Jestem nieszczęśliwa tylko wtedy, gdy ludzie zaczynają mnie złośliwie oceniać. Umieszczają swoje zdjęcia na Facebooku i chcą, aby wszyscy myśleli, że są tacy idealni. Z czasem to się robi irytujące –powiedziała BBC Radio 5 Live 12-letnia Megan.

– Wszyscy wyglądają jak gwiazdy: blond włosy, idealne zęby, oczy, fryzury, brwi. Mimo tego, że wiem, iż to wszystko jest nieprawdziwe, czuję, że powinnam wyglądać tak samo jak oni – pożaliła się 15-letnia Natalia. – Ciągle widzę moich przyjaciół pozujących do selfie na Facebooku, a potem widzę zwyczajną siebie. Od tego nie da się uciec – dodała 12-letnia Caitlyn.

– Tego nie da się wytłumaczyć hormonami albo naturalnymi procesem dojrzewania, właściwie, to jest to bardzo poważna sprawa, której nie możemy ignorować – powiedziała BBC Radio 5 Live, Lucy Capron, pracownica Childern’s Society.

W innym badaniu przeprowadzonym przez The Professional Assiociation of Childcare and Early Years (PACEY) zauważono, że dzieci już w wieku 3 lat martwią się o swój wygląd.

Wielu opiekunów i pracowników przedszkoli słyszało jak dzieci żaliły się na „bycie grubym” , „okropnym” bądź „gorszym od innych”. Niektóre nawet odmawiały jedzenia w obawie, że przytyją.

– To wszystko może prowadzić do zaburzeń odżywiania, a nawet depresji w późniejszych latach –wyraziła swoje zaniepokojenie Jacqueline Harding, doktor rozwoju dziecięcego z Middlesex University. To bardzo ważne, aby rodzice chwalili swoje dzieci za ich dobre zachowanie, a nie wygląd.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNowe opłaty parkingowe na lotnisku w Southampton
NastępnyOtwarcie nowego sklepu w West Quay