Start Wiadomości Mistrzowie nietypowych kategorii

Mistrzowie nietypowych kategorii

678
0

W Wenezueli znajdziemy najtańsze paliwo, w Iranie spożywa się najwięcej kawioru, we Francji mieszka najwięcej amatorów whiskey, a najwięcej milionerów znajduje się w Wielkiej Brytanii. Takich ciekawostek możemy dowiedzieć się dzięki „Liście numerów 1”.

Davidowi McCandlessowi i jego zespołowi udało się zebrać i porównać najróżniejsze dane dotyczące państw  całego świata i wyznaczyć zaskakujące cechy charakterystyczne każdego z nich.

Twórcy listy zakładają, że każdy kraj jest w czymś najlepszy – niektóre z tegorocznych kategorii mogą jednak zaskakiwać. Okazuje się, że Namibia to kraj o największej ilości wypadków samochodowych, w Chorwacji wykonuje się najwięcej przeszczepów nerek, a najlepsze warunki pracy mają Irlandczycy. W Estonii powstaje z kolei najwięcej na świcie start-upów, a niepozorna Litwa ma lepsze wi-fi niż największe metropolie świata.

Z europejskimi stolicami pełnymi tradycyjnych, wykwintnych restauracji wygrywa z kolei Japonia, która posiada najwięcej lokali z gwiazdkami Michelina. Na liście znajdują się jednak także mniej prestiżowe kategorie. Według zebranych danych, Turcja jest krajem o największej cenzurze na Twitterze. Może zaskoczyć też fakt, że w konserwatywnym Pakistanie znajduje się najwięcej fanów pornografii dla homoseksualistów. Nigeria natomiast jest państwem, w którym zawiera się najwięcej nielegalnych małżeństw z niepełnoletnimi dziewczynkami.

W stworzeniu listy wykorzystane zostały informacje statystyczne pochodzące z przeróżnych źródeł, między innymi dane udostępniane przez CIA, Agencję Reuters, Bank Światowy, Organizację Narodów Zjednoczonych, BBC, Forbsa i Guardiana.

Mapa świata stworzona przez McCandlessa dostępna jest na stronie: InformationisBeautiful.net.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniRząd ujawni plany dotyczące Brexitu
NastępnySprawdź portfel! Twoja pięciofuntówka może być warta nawet 50 tys.