Start Coronavirus Minister zdrowia potwierdził zniesienie restrykcji w Anglii od 19 lipca

Minister zdrowia potwierdził zniesienie restrykcji w Anglii od 19 lipca

819
0

Od 19 lipca w Anglii nastąpi niemal całkowite zniesienie restrykcji Covid. Jednak rząd będzie nadal zachęcał do noszenia maseczek w pomieszczeniach.

Minister zdrowia, Sajid Javid przyznał, że w dalszej części lata liczba zakażeń może dojść do 100 tys. dziennie, ale nie uważa, by powstała w ten sposób nadmierna presja na służbę zdrowia, bo jak zaznaczył, „szczepienia stworzyły mur ochronny, który oznacza, że możemy wytrzymać letnią falę”.

Przejście do ostatniego etapu oznacza, że od 19 lipca w Anglii zniesiony będzie prawny wymóg zasłaniania twarzy w zamkniętych przestrzeniach publicznych, utrzymywania dystansu co najmniej 1 metra, nie będzie też żadnych ograniczeń co do liczby osób, które mogą się spotykać czy brać udział w wydarzeniach masowych, a wszystkie sektory, które do tej pory pozostawały zamknięte, w tym kluby nocne, będą mogły wznowić działalność. Przestanie też obowiązywać zalecenie pracy z domu, jeśli jest ona możliwa.

Javid podkreślił jednak, że po zniesieniu obowiązku zasłaniania twarzy nadal zalecane będzie noszenie maseczek w zatłoczonych pomieszczeniach zamkniętych, w tym w transporcie publicznym, a przedsiębiorstwa i organizatorzy imprez masowych będą zachęcani do stosowania tzw. certyfikatów covidowych, czyli wymagania od uczestników dowodu, że zostali w pełni zaszczepieni, mają negatywny wynik testu na obecność koronawirusa lub wyzdrowieli po Covid-19.

PoprzedniRada Southampton ujawnia ogromne zmiany dla miasta
NastępnyImigranci czekający na deportację przebywają w brytyjskich więzieniach