Start Polecane Minister Gospodarki Morskiej: Port w Southampton odgrywa kluczową rolę w Brexicie

Minister Gospodarki Morskiej: Port w Southampton odgrywa kluczową rolę w Brexicie

488
0

Southampton jest w najlepszej sytuacji, aby jak najlepiej skorzystać z przywilejów po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE – powiedział minister ds. morskich podczas wizyty w mieście. Minister Nusrat Ghani odwiedził DP World oraz niektóre statki wycieczkowe zacumowane w porcie.

Podczas przemówienia wygłoszonego w ramach swojej podróży, minister pochwalił obiekt jako wiodący port w Wielkiej Brytanii i podkreślił, że statki wycieczkowe przynoszą gospodarce regionu nawet 2,5 funtów zysku. Ghani podkreślił także ważną rolę przemysłu morskiego w przyszłości, zwłaszcza w okresie po wyjściu kraju z Unii Europejskiej.

Na koniec minister dodał: “Jest dla mnie rzeczą oczywistą, że musimy zainspirować kolejne pokolenia oficerów, inżynierów i pracowników portowych, aby Southampton mogło nadal się rozwijać, a miasta w Wielkiej Brytanii mogły nadal korzystać z importowanych towarów”. Minister ogłosił tym samym, że podwojone zostanie dofinansowanie kadetów oficerów okrętowych, z 15 milionów do 30 milionów rocznie.