Start Southampton „Mini fala upałów w Southampton” Met Office ujawnia jak długo potrwa

„Mini fala upałów w Southampton” Met Office ujawnia jak długo potrwa

842
0

„Mini fala upałów” dotarła do Southampton, a we wtorek temperatura osiągnęła szczyt na poziomie 27 stopni, podało Met Office. Eksperci od pogody ujawniają, jak długo będziemy cieszyć się piękną pogodą.

Ostatni podmuch lata to ciepłe wiatry z Hiszpanii i Francji. W niektórych częściach Wielkiej Brytanii termometry pokazały nawet 31 °C. Wtorek, 15 września był najgorętszym dniem w południowej i południowo-wschodniej Anglii.Met Office podaje, że dziś maksymalna temperatura wyniesie 25 °C.

Słońce będzie mocno świecić również w czwartek i piątek, ale temperatury osiągną tylko 21 °C i 22 °C, gdy wiatry zmieniają kierunek.

O fali upałów mówi się wtedy „gdy lokalizacja rejestruje okres co najmniej trzech kolejnych dni, w których dzienne maksymalne temperatury osiągają lub przekraczają próg temperatury.”

Próg fali upałów różni się w Wielkiej Brytanii w poszczególnych hrabstwach, aby odzwierciedlić różnice klimatyczne w Wielkiej Brytanii. W niektórych częściach Szkocji, Irlandii Północnej, Walii oraz północnej i południowo-zachodniej Anglii próg wynosi 25 °C. Od Lincolnshire, Cheshire i w dół do Dorset próg wzrasta do 26 °C.

Dla części Midlands, Anglii Wschodniej i wielu hrabstw, temperatura progowa wynosi 27 °C, po czym ponownie wzrasta do 28 °C w Londynie.

PoprzedniSouthampton: zamaskowani bandyci zaatakowali kobietę w jej własnym domu
Następny140-letni zegar kościelny ma zostać odrestaurowany