Start Coronavirus Minął rok od wykrycia pierwszego przypadku koronawirusa w Hampshire

Minął rok od wykrycia pierwszego przypadku koronawirusa w Hampshire

363
0

Wczoraj minął rok od wykrycia pierwszego przypadku koronawirusa w Hampshire.

Dokładnie rok temu pierwszy mieszkaniec Hampshire uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. Obecnie hrabstwo odnotowało 88 258 przypadków od wybuchu pandemii – około 6,41% populacji hrabstwa – i kolejnych 1819 zgonów.

Radny Barry Rickman, przewodniczący Rady Okręgu New Forest powiedział: „To przypomnienie kalendarza oznacza dwanaście miesięcy współpracy naszej społeczności, współpracy jak nigdy dotąd, aby zapewnić pomoc i opiekę nad najbardziej bezbronnymi.”

16 marca 2020 roku zmarł pierwszy pacjent z koronawirusem w Southampton. Szpital Uniwersytecki w Southampton ogłosił, że był to 69-letni mężczyzna, u którego wykryto COVID-19.

W kwietniu na lotnisku w Southampton powstała tymczasowa kostnica. Tymczasowa kostnica została ustawiona po jednej stronie lotniska znanego jako Grayson Site i jest całkowicie oddzielona od terminala pasażerskiego i operacji lotniskowych.

Pod koniec września lotnisko Southampton zostało przekształcone w miejsce masowych testów. Wreszcie, 8 grudnia weteran II wojny światowej Michael Tibbs był pierwszym pacjentem, który użył centrum szczepień w Hampshire w szpitalu Queen Alexandra w Portsmouth. Był on jedną z wielu osób w wieku 80 lat i starszych, które jako pierwsze otrzymały szczepionkę.

W ramach starań o wprowadzenie dwóch zatwierdzonych szczepionek – szczepionki Pfizer / BioNTech i szczepionki Oxford / AstraZeneca, otwarto 56 ośrodków szczepień w całym hrabstwie.

NHS rozpoczęło szczepienia ludzi 7 grudnia, rozpoczynając największy program szczepień w historii.

PoprzedniHampshire ma uzyskać „wolny port”, który może stworzyć 25 000 miejsc pracy
NastępnyPierwszy sklep Amazon otwarty w Londynie