Start Polecane Miliony zebrane dzięki opłatom za parking w szpitalu w Southampton

Miliony zebrane dzięki opłatom za parking w szpitalu w Southampton

356
0

Największy szpital w Southampton zebrał miliony funtów dzięki opłatom za parkingi w ciągu jednego roku, ujawniły się nowe dane.

Dane NHS Digital pokazują, że University Hospital Southampton NHS Foundation Trust zarobił około 4,4 miliona funtów z opłat parkingowych i kar nakładanych na personel, pacjentów i gości w roku do marca 2020 roku.

Trust wyjaśnił, że wszelkie zarobione pieniądze, które nie zostaną przeznaczone na utrzymanie, bezpieczeństwo lub poprawę parkingów, są inwestowane z powrotem na wspieranie pierwszej linii usług dla pacjentów.

Jednak związek zawodowy GMB powiedział, że „obrzydliwe” jest to, że pielęgniarki, położne i sprzątaczki w całym kraju musiały płacić na parkowanie w miejscu pracy. Pracownicy szpitali, którzy mają pozwolenie na pełne parkowanie na miejscu, płacą miesięczną opłatę za parkowanie.

Jednak po ogłoszeniu przez rząd ograniczeń i lockdownu z powodu pandemii koronawirusa w marcu 2020 r. Trust zawiesił opłaty parkingowe dla pracowników w kwietniu ubiegłego roku.

PoprzedniTymczasowa kostnica Covid w Hampshire
NastępnyKredyty Covid-19 w Hampshire wynoszą ponad 1 miliard funtów